Sayfa Başına Dön

Bloggerda Yazıya Link Verme

Hiç yorum yok

blog yazıya link vermeUzun zamandır bir  yazımın  içinde başka bir sayfadaki yazıma nasıl bağlantı oluştururum  diye araştırma yapıyordum; ancak bir türlü anlayamadığım için  uygulayamıyordum.

Takıldığım yer ise  url adresi nerede olduğu konusuydu.

 Blogumda  şöyle bir incelemeden sonra deneme yanılmayla bu adresin  nerede olduğunu buldum.

Blogger'da yazıya link vermeyi, biraz araştırma biraz kendi çabalarımla nasıl yapacağımı öğrendim.

 Örneğin bu sayfamda, Blog İsim Önerisi başlıklı yazımın da okunmasını istiyorum. Gerçi bu yazımla pek alakası yok. Örnek olması açısından en alakalı olarak bunu seçtim.

Link vermek, başka bir sayfaya bağlantı vermek için izlenecek yol:

      1-Blog İsim Önerisi başlıklı yazıma bağlantı için önce bu başlığımla ilgili kelimeleri mouse sağ tuşu tutulu olarak işaretliyorum. Şu şekilde seçili hale getirin.

blogda yazıya link verme


    2-Blog İsim Önerisi kelimeleri  seçili hale getirdikten sonra yukarıdaki  Bağla yazısını tıklıyoruz.blog yazıya link verme3-İşte bundan sonrası benim takıldığım yerdi. ''Bağla'' yı tıkladığımda açılan pencerede url adresi istenilen yere ne yazacağım konusuydu.


bloggerda yazıya link verme     Benim bu sayfada link vereceğim yazım Blog İsim Önerisi yazım olduğu için şimdi o yazımın bulunduğu sayfaya gidiyorum. 

Ve üstte arama çubuğunda görünen  adresi aynen kopyalıyorum. 

Aşağıdaki resimde olduğu gibi sarı renkle işaretlediğim adresi kopyalıyorum.


bloggerda yazıya link vermek
*Not: Aslında ben kendi blogumdaki yazıların url adresini kalıcı bağlantı ayarlarından kopyalıyorum. Sayfanın url adresi aynı şekilde orada da mevcut.

  Başka sitelerin yazılarına link vermek için arama çubuğundaki adresi kopyalıyorum.4-İşlem yapacağım  bu sayfama tekrar  dönüp yukarıdaki adımları takip ederek ''Bağla'' yı tekrar  tıklıyorum. Açılan pencerede  kopyaladığımı  url adresine yapıştırıyorum.


blog yazılarına link verme   5-Tamam  butonuna bastığımızda  işlem bitmiştir. Ve şimdi bu  Blog İsim Önerisi yazısını tıklayabilirsiniz. Bu  yazımın olduğu sayfam açılmış ise  göstermiş olduğum yöntem doğrudur demektir.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kısa Bir Bilgi:
1-Reklam, link içeren; spam ve sakıncalı olan yorumları
yayımlamıyorum...Yorum yaparken bu konuya dikkat ederseniz sevinirim...
2-Bir hesabınız yoksa eğer yorumlama biçimini: Anonim seçerek yorum bırakabilirsiniz.
3-Ayrıca yorumunuz benim onayımdan geçtikten sonra yayımlanacaktır.